Staňkov - Informace PRO RYBÁŘE

 

Tento kraj a místní vody patří do známé rodiny Třeboňských rybníků a proto o oblíbenosti a navštěvovanosti rybářů nemusíme dlouze psát.  Věřím že každý nadšený rybář už měl v tomto kraji nahozeno. V okolí kempu jsou rybníky soukromé a proto si zde může zarybařit vpodstatě každý. Stačí si u některého ze zdejších partnerů a.s.RYBÁŘSTVÍ TŘEBOŇ zakoupit povolenku, přečíst si rybářský řád a hurá na ně !!!

Jistě oceníte možnost zapůjčení loděk.

Doporučuji navštívit pěkně zásobený obchod pro rybáře a cyklisty v Chlumu u Třeboně.

 

 Zde přnášíme základní informace o třech nejznámějších revírech v okolí :

 

   Staňkovský rybník 

 

Sezóna: 1. 4. – 31.12 2022

  • duben, září, říjen 5:00 – 20:00 hod.
  • květen – srpen 4:00 – 24:00 hod.
  • listopad, prosinec 7:00 – 17:00 hod.

 

 

Ceny povolenek :

 

 

 

Týdenní

1.500 Kč

Měsíční

2.000 Kč

Sezónní

5.000 KčRYBÁŘSKÝ ŘÁD ZDE

 

Historie: Rybník Staňkovský byl založen v roce 1554 Mikulášem Ruthardem s původním názvem Soused. 

 

Popis: Nachází se v obci Staňkov poblíž Chlumu u Třeboně a jeho východní břeh tvoří část státní hranice s Rakouskem. Jedná se o rybník s největším objemem vody v ČR. Obvod 25 km zaručuje, že každý zde nalezne vhodné místo k rybaření. V horní zúžené části rybníka je z důvodů ochrany ekologicky cenné lokality rybaření zakázáno. Z důvodu umožnění nerušeného přirozeného výtěru ryb je zakázán veškerý rybolov v mělké severozápadní zátoce rybníka (tzv bačkoře).

 

Lovené ryby: kapr, lín, amur, plotice, perlín, okoun, štika, candát, úhoř

 

 

Upozornění: V horní zúžené části rybníka je z důvodů ochrany ekologicky cenné lokality z popudu CHKO Třeboňsko rybaření zcela zakázáno. Pro umožnění nerušeného přirozeného výtěru ryb je zakázán lov ryb též v mělké severozápadní zátoce rybníka. Rybolov je zakázán veřejnosti z dělící hráze mezi rybníkem Staňkovský a rybochovným rybníkem Špačkov. Rybaření v autocampu OASA pouze pro ubytované hosty – info na recepci.